Koszyk Facebook Instagram

Zapraszam do Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach na wystawę pt; “Transmutacja”
wernisaż wystawy odbędzie się 20.06.2024, godz. 18.00
Wystawa prezentowana będzie w dniach od 20.06 – 18.08.2024 r.

Obraz ludzkiego ciała możemy postrzegać w sposób bardzo trywialny. Jednak to właśnie najbardziej banalne rzeczy kryją największe tajemnice – czymś takim jest historia zapisana w każdym z nas. Użyłam obrazu, aby opowiedzieć o kimś, kogo w swoim życiu poznałam najlepiej – o sobie. O moim miejscu na ziemi, pragnieniach, wolności, doświadczeniach. Fotografię traktuję jako narzędzie do zobrazowania treści i odczuć sugerowanych przez umysł. Sposób odczytania sensu opieram na przewidywaniu przyczyn i skutku. Jestem artystką, która obecnie poszukuje inspiracji w sobie i własnych emocjach. Techniką alternatywną jaką jest cyjanotypia zainteresowałam się kilka lat temu i jestem daleko od tamtego miejsca mając na myśli doświadczenia życiowe. Ciało i umysł człowieka są strukturą podlegającą nieustannym zmianom, które możemy określić jako transmutacja (łac. transmutatio – „zmieniać się z jednej formy w drugą”). Terminem tym podobnie określiłabym symbolicznie działania twórcze i metody w jakich obecnie pracuję. Ta szczególna metoda daje mi gwarancję ciągłej zmiany, indywidualności i niepowtarzalności. Każda wykonana odbitka jest pojedynczym obrazem, co jest szczególnie dla mnie istotne, ponieważ uważam, że masowość niesie zagrożenie dla jakości. Sięgnęłam do tej techniki sprzed 140 lat by podkreślić, że tradycja jest dla mnie równie ważna. Jednocześnie łączę ją w procesie twórczym ze współczesnością poprzez podejmowanie własnych eksperymentów komponowania jej z innymi technikami plastycznymi.

życzę miłego odbioru Alicja Przybyszowska

RELACJA Z WERNISAŻU

Na wystawę składają się cykle prac: „Znak obecności”, „Byty subtelne”, „Femina”, „Cialoimaginacje”, „Myśli” i inne.

W tym miejscu chciałam również podziękować moim modelkom i modelowi Renacie, Karolinie, Ani, Ninie, Przemkowi za zaangażowanie i cierpliwość podczas sesji. Chcę również podziękować tancerkom: Julii i Aleksandrze z Teatru Rozbark, które zainspirowały mnie do nowych tematów. Myślę, że nasza współpraca zaowocuje kolejnymi przedsięwzięciami artystycznymi w ich przestrzeni.

Dziękuję również Studio Żarówka – Katarzyna Bielak za udostępnienie ciemni w których zostały wykonane prace wielkoformatowe.

Gorące podziękowania należą się również moim bliskim i znajomym za wsparcie i motywacje w całym procesie twórczym.

Patronat Honorowy nad wystawą objęli:

Joanna Warchoł Prezes ZPAP Okręgu Krakowskiego
Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *